Onze Code of Conduct vormt de kern van al onze samenwerkingen.

Al onze leveranciers worden geselecteerd op basis van het feit dat zij onze Code of Conduct kunnen ondertekenen en dit ook hebben gedaan.

Wij definiëren onze MVO-doelen (Maatschappelijk Verantwoord Ondernemen) in lijn met de 10 mondiale doelstellingen van de VN. Al onze leveranciers worden gecontroleerd door externe auditbureaus zoals Amfori, BSCI, Bureau Veritas, SGS en Sedex. Alle leveranciers worden geaudit – door onszelf ofwel door een externe partner – op sociale en milieutechnische naleving van de nationale MVO-wetgeving.

Onze leveranciers leveren jaarlijks nieuwe rapporten aan, en wij streven ernaar hen minstens één keer per jaar te bezoeken.

 

In volledige overeenstemming met de ESG-regelgeving.

Onze producten worden voornamelijk geproduceerd in China. Omdat onze producten complex zijn en een hoge mate van functionaliteit vereisen, werken we samen met de beste leveranciers binnen elke productcategorie. Deze samenwerking is gebaseerd op vele jaren van ontwikkeling van zowel producten als relaties. Dit zorgt voor voortdurend vertrouwen en kwaliteitsgarantie, wat de kern vormt van ons DNA.

Geen van onze producten wijkt af van de vereisten die door de EU zijn vastgelegd in de ESG-regelgeving, en we blijven ons bedrijf voortdurend ontwikkelen richting een meer duurzame toekomst. Samen met onze leveranciers zorgen we ervoor dat we up-to-date blijven met REACH-vereisten en onze producten continu aanpassen aan de nieuwste normen.

Al onze producten worden getest op nikkel en PFAS en liggen ruim onder de toegestane grenswaarden. We streven ernaar om, waar mogelijk, uitsluitend met gerecycled polyester te werken.

De materiaalontwikkeling van de toekomst volgen we op de voet, en we dragen actief bij aan deze ontwikkeling door nieuwe materialen in onze producten te integreren.

Werken aan een lagere CO₂-voetafdruk.

We blijven voortdurend in ontwikkeling en we zien dat er nog veel gedaan kan worden om het verbruik te verminderen. We werken daarom actief aan het verminderen van onze CO₂-voetafdruk.

In 2019 zijn we overeenkomsten aangegaan voor de verwerking van papieren verpakkingen in Duitsland, en we zijn van plan deze samenwerking binnen de EU uit te breiden zodra de lidstaten de nieuwe EU-regels invoeren – de volgende landen die hiermee beginnen zijn Spanje en Griekenland.

Ook op het gebied van kunststof gebeurt veel, vooral rondom wegwerpplastic, waarvan we helaas nog een deel gebruiken.

We werken voortdurend aan duurzamere verpakkingen. In 2024 consolideren we onze gegevens op het gebied van verpakking en stellen we ambitieuze doelen voor de toekomst, waarover we in 2025 zullen rapporteren.

 

Start van een data-gedreven en systematische opvolging van onze milieu-impact.

Aan de transportzijde zetten we in 2024 de optimalisatie en efficiëntieslag voort die we in 2022 zijn begonnen. In eerste instantie richten we ons op een verdere in kaart brenging van onze inkoop- en transportpatronen, inclusief specifieke behoeften. Dit combineren we met analyses van de mogelijkheden om transport van producent naar eindconsument te minimaliseren.

Het doel is een ambitieuze vermindering van de totale CO₂-voetafdruk van het bedrijf door geoptimaliseerde productie en transport.

In 2024 starten we met een data-gedreven en systematische monitoring van onze milieu-impact op het gebied van transport, met speciale aandacht voor het vergroenen van transportoplossingen. Het digitale systeem zal informatie verzamelen over alle transportvormen waaraan een product gedurende zijn levenscyclus wordt blootgesteld.

GROENER WORDEN...

Ons hoofdkantoor in Denemarken is verhuisd van een magazijn van 8.000 m² dat werd verwarmd met olie, naar een magazijn van 4.500 m² dat wordt verwarmd via stadsverwarming.

Daarnaast zijn we dichter bij de ontvangsthavens gevestigd, wat heeft geleid tot kortere transportafstanden per vrachtwagen van haven naar magazijn. Tegelijkertijd bevinden we ons nu ook dichter bij onze belangrijkste Europese markten, wat zorgt voor kortere afstanden van magazijn naar klanten.

In de afgelopen twee jaar hebben we ons eigen wagenpark tot een absoluut minimum beperkt. Tegenwoordig vergoeden we voornamelijk kilometervergoedingen voor medewerkers die hun eigen hybride of elektrische auto gebruiken.

Op het hoofdkantoor hebben we een systeem voor zoneverwarming ingevoerd, en de verwarming met warmtepompen draait aanvullend op CO₂-neutrale elektriciteit.

Daarnaast hebben we 80% van de verlichting op het hoofdkantoor vervangen door LED-verlichting.